דלג על Banners
Banners
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר ימני
בר ימני
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

מועצה מקומית אפרת - עמוד הבית

מוסדות חינוך

 

 

אפרת התברכה במערכת חינוך ענפה, ועל כך ניתן ללמוד בפינה המוקדשת למחלקת החינוך. מחלקת הביטחון, בתוך שלל משימותיה אחראית על אבטחת מוסדות החינוך.

 

בחלק ממוסדות החינוך מוצב מאבטח באופן קבוע, וחלק ממוסדות החינוך אשר לא מאובטחים על ידי מאבטח צמוד, נבדקים על ידי סייר מוסדות החינוך ומאובטחים במרכיבי הביטחון הסטנדרטיים.

 

את ההגדרה היכן יוצב מאבטח חמוש, מגדירה משטרת ישראל אשר משמשת כגורם המממן והמנחה את משרד החינוך בכל הקשור לשיטת ואופן האבטחה.

 


שיטת מימון אבטחת מוס"ח:

 

 

בהגדרות היבשות של משטרת ישראל, יאושר תקן למימון מאבטח במוסד חינוכי המונה מאה תלמידים ומעלה ואשר שייך למשרד החינוך או ל"מוכר שאינו רשמי" לאחר עמידה בתנאים אשר מוגדרים על ידי המשטרה ובהתאם ליכולות המימון של המשטרה.

אך עדיין, כאשר יש צורך מיוחד, פונה קב"ט מוסדות החינוך לאישור תקן מיוחד על פי האיומים והצרכים, אך ללא הגדרת התקן מחדש לא יוצב מאבטח במימון המשטרה, באותו מוסד חינוכי, גם תקן סייר מסודות החינוך – ממומן על ידי המשטרה.

 

שכר המינימום לתשלום למאבטחים נקבע על ידי משטרת ישראל, ולצערינו שכר זה נמוך. היות והעבודה באבטחת מוס"ח הינה עבודה שוחקת ושכרה לא תואם את הדרישות הרבות של משטרת ישראל ושל מחלקת הביטחון מהמאבטח, העלתה המועצה את שכר המאבטחים, בכדי שכח אדם איכותי יגיע לעבודה חשובה זו.

 

תקני מרכיבי ביטחון במוסדות החינוך:

 

בכל מוסד חינוכי חובה שיהיו מרכיבי הביטחון הבאים:

א. גדר העומדת בתקן משרד החינוך

ב. עמדה למאבטח

ג. מערכת כריזה (בבתי ספרית )

ד. ציוד כיבוי אש – על פי התקן.

ה. ציוד רפואי - על פי התקן.

 

 

 

מסלול הכשרת מאבטח מוסדות חינוך (מוס"ח):

 

 

המעוניין להצטרף ליחידת האבטחה באפרת, יעיין בנתונים הקשורים בגיוס כח האדם לחברת השמירה ויפעל על פי ההנחיות.

 

לפני שנשלח מאבטח אל קורס מאבטחי המוס"ח, עובר המאבטח ראיון קבלה אצל מפקח חברת השמירה. במידה ונמצא מתאים, עובר ראיון אצל קב"ט המוס"ח, רק לאחר שעבר בהצלחה ראיון זה יוכל לצאת לקורס מאבטחי מוס"ח.

 

כיום, קורס המוס"ח נמשך ששה ימים ובפתיחתם עובר המאבטח בחני קבלה הכוללים:

· בוחן כושר.

· מבחן ארגומטריה ( למאבטחים מעל לגיל 39 )

 

לאחר שעבר המאבטח בהצלחה את הבדיקות הנ"ל, מצטרף לקורס אשר בו נלמדים תכנים רבים ובהם:

· ירי

· קרב מגע

· הרצאות בנוגע לסמכויות השונות של המאבטח.

· שיחה עם פסיכולוג.

· במקביל – עובר המאבטח בדיקה השוללת כל עבר הקשור בעבירות מין.

 

חשוב לציין, כי כעת, לאחר שהמשטרה העלתה את הדרישות מהמאבטח, עלתה רמת הקורס והדרישות מהמאבטח, ולכן בחרה המועצה להעלות את שכר המאטחים לשכר הראוי לתפקידם האחראי והדרישות הנובעות מכך.

 

מעבר להכשרה זו, מתבצעת מידי חודשיים הדרכה פנימית של מחלקת הביטחון למאבטחי מוסדות החינוך, אשר מתייחסת לכל אחת מן המשימות והתרחישים אשר עלול לפגוש המאבטח במהלך עבודתו כגון: אימון סימולציות, ניתוח תחקירים ועוד.

 

כל חצי שנה , עובר המאבטח אימון ירי , קרב מגע ובוחן כושר במוסד אשר הוגדר על ידי המשטרה כבית ספר להכשרת מאבטחי מוס"ח. (מטווח "קליבר 3 " הנמצא באזור התעשייה במגדל עוז משמש כבית הספר למאבטחי מוס"ח של אפרת )

 

 

דלג על
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
עבור לתוכן העמוד